Новинарски брифинг за промовирање студија за политики

На брифингот се обратија Амбасадорката на САД, Н.Е. Кејт Мери Брнс и раководителката на УНИЦЕФ Скопје, г-ѓа Патриција Ди Џовани, проследено со презентација на наодите од нашата неодамнешна студија за политики за Ковид-19 и децата.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress